TYMY - Středisko volného času, p.o. Holešov

Jak nás kontaktovat

  • +420 734 358 563
  • +420 573 396 928
  • vsetuly@centrum.cz
  • Sokolská 70, Holešov 769 01

Brána dalšího vzdělávání

Blížící se akce

Výlety a zájezdy za kulturou

Alba na Rajčeti

Webové stránky kroužků

SponzořiSpolupracující organizace

.<>


Středisko volného času TYMY - ekatalog.czStř ediska volného času - ekatalog.cz

Tymy na Facebooku

Přihlášení

Vyhledávání

Děti vyrobily stopy tygra sumaterského pro záchranu pralesa

Ve čtvrtek 14. prosince se uskutečnilo v SVČ – TYMY velmi zajímavé setkání a povídání s aktivisty projektu Green Life s Milanem a Zuzkou. Dopoledne se zúčastnili žáci Základní školy praktické a Odborného učiliště povídání o tropickém deštném pralese a oceánu. V zajímavé besedě se děti dozvěděly spoustu nových informací také o projektu „Prales dětem“ a zhlédly několik krátkých filmů natočených přímo v deštném pralese. Při této příležitosti děti z kroužku TYMY předaly Zuzce a Milanovi třináct keramických a sádrových odlitků stop tygra sumaterského. Tyto odlitky vyrobily děti pod vedením Martiny Sigmundové z originálního odlitku skutečné stopy tygra sumaterského, který nám Milan na jaře předal.

Tyto odlitky budou v aukci nabídnuty k prodeji a jejich výtěžek půjde na podporu záchrany tygrů a fotopasti. Naopak aktivisté Green Life předali dětem záběry z fotopastí, které byly natočeny přímo v rezervaci na Sumatře. Máme z toho velkou radost!

Odpoledne se uskutečnila beseda pro veřejnost, pod názvem „Milujeme Zemi“. Tématem bylo promítání a povídání o přírodě, deštných pralesích a oceánu. Perličkou této besedy byl film „O divočině Aljašky“, kde se Milan a Zuzka osobně setkali s medvědem Grizzly, losy a další faunou a flórou. Na závěr se všichni dozvěděli novinky z Green Life a Blue Life na Sumatře.

Celkový výtěžek z tohoto dne byl 3150,– Kč, tato částka poslouží k záchraně deštného pralesa.

Děkujeme všem, kteří přispěli na tuto dobrou věc a všechny zveme na druhý ročník pochodu Proprales, který se bude konat 30. 12., sraz je ve 14.00 hodin u obecního úřadu na Rusavě. Kdo by se chtěl připojit a přispět k záchraně deštného pralesa, můžete i v průběhu roku buď zasíláním drobných finančních částek na transparentní účet, popř. sběrem hliníku, elektroodpadu atd. Rádi vám poskytneme bližší informace v kanceláři SVČ – TYMY nebo je najdete na www.pralesdetem.cz.