TYMY - Středisko volného času, p.o. Holešov

Jak nás kontaktovat

  • +420 734 358 563
  • +420 573 396 928
  • vsetuly@centrum.cz
  • Sokolská 70, Holešov 769 01

Brána dalšího vzdělávání

Blížící se akce

Výlety a zájezdy za kulturou

Alba na Rajčeti

Webové stránky kroužků

SponzořiSpolupracující organizace

.<>


Středisko volného času TYMY - ekatalog.czStř ediska volného času - ekatalog.cz

Tymy na Facebooku

Přihlášení

Vyhledávání

Jak se žije debrujárům

Debrujáři Tymyjáni - to je hezky znějící název našeho tradičního kroužku, který funguje již 15 let v SVČ TYMY. Kdo jsou to DEBRUJÁŘI? Jde o sdružení dospělých osob, které vedou děti a dětí, které se zabývají pokusy z fyziky, chemie a okrajově i přírodopisu. Jejich pokusy jsou z velké části jednoduché, na jejichž provedení potřebujeme pomůcky běžně dostupné v kuchyni. Hnutí debrujáři vzniklo ve francouzské části Kanady, bylo převezeno do Evropy přes Francii a v roce 1992 organizaci Asociace malých debrujárů České republiky založil pan Mgr. Petr Zapletal, který byl jejím prezidentem téměř čtvrt století. Touto informací bychom rádi v rodičích dětí z Holešova vyvolali pocit důvěry ve slovíčko debrujár, které v překladu značí šikula, badatel, vynálezce. Heslem debrujárů je: „Debrujár si ví vždy rady.“
Kromě provádění pokusů na pravidelných schůzkách kroužku rádi využíváme nabídek různých institucí a příležitostí k exkurzím v technicky a vědecky zajímavých objektech.
Od ledna bude opět zahájena soutěž Pohár vědy, do které se mohou zapojit všichni zájemci. Přejeme našim bývalým, současným i budoucím debrujárům spousty pěkných zážitků!