TYMY - Středisko volného času, p.o. Holešov

Jak nás kontaktovat

  • +420 734 358 563
  • +420 573 396 928
  • vsetuly@centrum.cz
  • Sokolská 70, Holešov 769 01

Brána dalšího vzdělávání

Blížící se akce

Výlety a zájezdy za kulturou

Alba na Rajčeti

Webové stránky kroužků

SponzořiSpolupracující organizace

.<>


Středisko volného času TYMY - ekatalog.czStř ediska volného času - ekatalog.cz

Tymy na Facebooku

Přihlášení

Vyhledávání

Když se stane věda zábavou

Pět dětí z debrujárského klubu SVČ TYMY získalo díky své celoroční úspěšné činnosti v oblasti přírodních věd možnost zúčastnit se spolu s více než padesáti dalšími žáky z celé České republiky celostátního setkání talentovaných dětí a mládeže 2018 v rámci projektu "Mladý vědec 2018". Aktivita byla realizována v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2018. V rámci třídenního setkání, které proběhlo poslední listopadový víkend v Uherském Brodě, se toho děti spoustu dozvěděly. V pátek se jednalo o více než tříhodinový maraton pokusů sedmnácti týmů mladých vědců. Na workshopu nazvaném "Děti dětem" všichni žáci prezentovali několikaminutové vystoupení zaměřené na experimenty z fyziky, chemie či biologie.

Náš tým si připravil to nejoblíbenější z naší debrujárské kuchyně - čtyři recepty na superslizy. V sobotu proběhly dva workshopy - dopoledne to byla výroba loďky poháněné šlehačem Zdeňka Hubáčka, kde se děti seznámily s významem lodního šroubu a kormidla lodě, chováním těles v kapalině a v neposlední řadě si všichni účastníci vyrobili lodičku poháněnou šlehačem na frapé. Večerní program také patřil experimentům, studenti MFF UK Kačka Žilavá a Vít Boček představili projekt "Fyzika všemi smysly", v rámci kterého se žáci seznámili s různými fyzikálně - chemickými jevy či důsledky fyzikálních zákonů, které můžeme našimi smysly zaznamenat. A tak se účastníci workshopu dozvěděli, jak nafouknout dlouhý sáček či proč a jak svítí zářivka.

Děkujeme naší debrujárské pětce za vzornou reprezentaci Holešova. Poděkování patří i organizátorům za skvěle připravenou a pro děti velmi inspirativní akci.

za SVČ TYMY Barbora Winklerová a Jan Machala