Česko zpívá koledy

Holešov se také letos zapojil do akce „Česko zpívá koledy“

SVČ Holešov se i tento rok zapojilo do celonárodního projektu „Česko zpívá koledy“, který pod patronátem Deníku probíhal již pojedenácté. V letošním repertoáru bylo pět koled:

Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Štěstí zdraví, pokoj svatý, Pásli ovce Valaši a dvě vánoční písně – Rolničky, rolničky a Vánoce, vánoce přicházejí.

Vzhledem k nouzovému stavu a současným opatřením, nemohla tato akce ani letos proběhnou hromadně tak, jako každý rok. Také letos jsme přes FB motivovali rodiny, aby se zapojily do této celostátní akce a v 18 hodin se připojily přes stream ke skupině Čechomor, která tyto koledy zpívala a lidé se k ní mohli také připojit.

Vánoční koledy v podání skupiny Čechomor zněly také 8. 12. v 18 hodin holešovským náměstím za účasti cca čtyřiceti zástupců MŠ, ZŠ a organizací našeho města, kteří byli přítomni na vernisáži vánočních stromečků, která se konala těsně před zpíváním koled.

Děkujeme všem, kteří se do této krásné zapojili a zpívali v kruhu svých rodin. Věříme, že se v příštím roce opět sejdeme na náměstí a společně si koledy zazpíváme.

Všem přejeme krásné vánoce, pohodu, zdraví a klid.