Den a noc v TYMY

V TYMY SE KONALY HRÁTKY SE ZVÍŘÁTKY V RÁMCI CELOSTÁTMÍ AKCE DEN A NOC V SVČ

Den a noc v DDM, pro nás v SVČ, je celorepubliková akce pro domečky a volnočasová střediska, která letos měla premiéru. Setkala se s velice pěkným ohlasem, už před začátkem se do ní nahlásilo velké množství organizací, mezi nimiž nechybělo ani naše TYMY. Šlo o to uspořádat program s přespáním pro děti, které dostaly pololetní vysvědčení, ať už bylo jakékoliv.

V TYMY jsme připravili pro děti několik zajímavých akcí a aktivit. Jednou z nich byly také hrátky se zvířátky, které byly určeny mladším dětem.

V první večerní části si s námi účastníci prošli náš zvířecí park v SVČ, kde mohli vidět kozy, agamy, africké šneky, anduláka, želvy vodní i suchozemské. Mohli se jich dotknout, nakrmit je, poklidit a dozvědět se vše o jejich chovu. Potom následovala keramická tvorba, kde si mohli zvířátko vyrobit. Pro začátečnické tvůrce jsme zvolili téma žába, všem se zdařila. Po večeři a povídání se děti už odebraly na kutě s pohádkou – samozřejmě zvířecí. Ráno jsme vstávali brzy, protože nám po snídani odjížděl autobus do Zoo Lešná. I když v Zoo už děti byly se svými příbuznými, určitě to má s partií dětí se stejnými zájmy úplně jinou atmosféru. Zimní zoo je stejně krásná a zajímavá jako ta letní a přes opadané stromy se nabízejí zcela nové výhledy, a navíc za vstupenku sloužilo pouze vysvědčení. Ke všemu nám pracovníci Zoo připravili nezvyklé překvapení. Dostali jsme se do podzemí pavilonu rejnoků, kde jsme mohli vidět, co vše chovatelé musí kolem rejnoků dělat a jak pracují. Děti nejvíce zaujaly proudící čističky vod, mláďátka v chovných akváriích a neopreny, ve kterých se chovatelé mezi rejnoky potápějí, aby je prohlédli. Zajímavostí je, že na tomto oddělení pracuje i jedna mladá „odchovanka“ TYMY, která si už od malička trvala na tom, že v Zoo Lešná bude pracovat a krásně se jí to

vyplnilo. Gratulujeme. Po exkurzi do podzemí děti ještě obdržely vzpomínkové předměty (kelímky, magnetky, pohledy) a po zhlédnutí dalších zajímavých expozic odjížděly plny dojmů domů. I počasí nám krásně vyšlo. Tak za nás můžeme určitě napsat že Den a noc v SVČ neměl chybu!