Dívka roku 2023

V TYMY SE KONAL 12. ROČNÍK OBLASTNÍHO KOLA

DÍVKA ROKU 2023

Soutěž „Dívka roku“ je určena slečnám ve věku 13 – 16 let. V letošním roce se koná již 33. ročník této soutěže.

12. ročník oblastního kola Dívka roku ve Zlínském kraji se konal v neděli 14. května 2023 již tradičně v SVČ TYMY Holešov.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 9 dívek. Soutěže se nakonec zúčastnilo „7“ statečných.

Děvčata čekalo příjemné odpoledne plné zajímavých aktivit. Vzhledem k tomu, že 14.5. byl zrovna Den matek, byla tato soutěž věnována právě maminkám.

Všechny finalistky předaly svým maminkám květinu a v úvodní disciplíně – rozhovor s moderátorem měla každá jednu otázku věnovanou právě své mamince.

Nejdříve, bez účasti veřejnosti se dívky pod vedením Denisy Mikulíkové učily taneční choreografii. Dále si vyzkoušely své první krůčky na předváděcím molu a vypilovaly také svá volná vystoupení.

Své všeobecné znalosti a manuální dovednosti děvčata prokázala ve dvou neveřejných disciplínách – nejdříve před porotci prokazovaly svoji zručnost v šití. Děvčata měla za úkol vytvořit výtvarnou aplikaci z knoflíku, bavlnek a látky. Poté dívky vyplnily všeobecný test znalostí, kde odpovídaly na 12 otázek. Slavnostní galavečer byl zahájen v 17 hodin.

Hned v úvodu představil moderátor všech 7 dívek a poté se konala první disciplína, ve které si dívky vylosovaly 2 otázky, na které měly co nejlépe odpovědět.

Dalším kolem byla pohybová dovednost, ve které dívky pod vedením lektorky předváděly nacvičenou choreografii. Třetím kolem bylo volná disciplína, kde dívky předvedly svůj talent.

V této disciplíně byla nejvíce zastoupena taneční vystoupení a zpěv.

Vrcholem celé soutěže byla závěrečná promenáda ve společenských šatech.

Mezi jednotlivými soutěžními koly byl doprovodný program, ve kterém vystoupily taneční kroužky TYMY se svými novými choreografiemi. Vystoupil kroužek UNDERGROUND COMFORT a Happy dance. Dále se v programu představila Sára Majstryszinová a Michal Hostaša.

V porotě zasedlo v celkem 9 zajímavých osobností. – Eva Kožíková, Michal Hostaša, Jarmila Vaclachová, Zuzana a František Kantorovi, Julie Kasálková, Lucie Růžičková, Jan Machala, Miroslav Řeha. Porota neměla vůbec jednoduchou úlohu vybrat ty nejlepší dívky.

Nakonec porota rozhodla o udělení titulu Dívka roku 2023 – dívce č. 2, Klaudii Grygerové z Přílep, 2. místo získala dívka č.4 Karolína Pelzová z Bystřice pod Hostýnem, 3. místo dívka č. 7. Barbora Stodoláková z Uherského Hradiště.

Dívka talent 2023 získala Nicol Bartošová z Prostějova a Dívka Sympatie 2023 Marie Matějčková ze Stříbrnic.

Vítězce letošního ročníku Dívka roku 2023 přišla popřát a předat korunku dívka roku 2022 Nikola Fojtíková, která kromě vítězství v našem oblastním kole zvítězila také v celostátním finále Dívka roku 2022.

V letošní roce do republikového castingu postupuje 6 dívek. Přejeme všem dívkám hodně úspěchů v dalších kolech.

Letošní 12. ročník oblastního kola 2023 byl velmi úspěšný, soutěžící i diváci spolu prožili spoustu krásných okamžiků a na závěr nechyběly ani emoce v podobě slziček štěstí.

Děkuji všem dívkám a všem porotcům za krásné prožitky. Za podporu a spolupráci děkuji také všem pomocníkům a organizátorům.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem sponzorů, kteří tuto krásnou akci podpořili – Raab computer, My love bag, Novodonia, Centrum preventivní medicíny Brno, Avon, Poe – Poe.