Finská dobrovolnice

Finská dobrovolnice připravila v SVČ TYMY výstavu o své zemi.

SVČ TYMY Holešov již 15 let přijímá dobrovolníky z různých zemí EU. Naše poslední dobrovolnice Jenni k nám přijela vloni v lednu až z Finska. Během roku s námi prožila spoustu dobrého, ale prožila také období nouzového stavu.

Jenni, jakmile to jen šlo se zapojila do činnosti kroužků, a to především keramiky a angličtinky. Pomáhala nám také při organizování mnohých akcí, zapojila se také do letní činnosti. Jenni se zapojila také do místní komunity, setkala se se starostou města a zúčastnila se také některých společenských a kulturních akcí ve městě.

Připravila pro nás spoustu zajímavých prezentací o Finsku, ochutnali jsme také různé finské speciality a naučili jsme se několik základních finských slovíček. Na závěr svého pobytu, který byl finančně podpořen přes Evropský sbor solidarity připravily Jenni netradiční výstavu o své zemi pod názvem Finsko – moje země.

Krásné fotografie finské přírody z různých ročních období byly instalovány na platě SVČ TYMY. Proběhla také krátká vernisáž, které se zúčastnili kolegové Jenni. Rok velmi rychle uběhl a tím také skončil dobrovolnický projekt.

Přejeme Jenni, aby ji vzpomínky a zážitky na její působení u nás v Holešově provázely v jejím dalším životě a věříme, že se Česká republika zapsala hluboko do jejího srdce.