Jarní prázdniny

Na jarní prázdniny TYMY připravilo bohatou nabídku

Letošní jarní prázdniny vyšly ve zlínském kraji až na březnové dny. Byli jsme plni očekávaní a nadějí, že se uskuteční příměstské tábory a také že budeme moci s dětmi vyrazit do přírody, na lyžování, atd… Bohužel epidemiologická situace toto neumožnila, takže jsme museli plánované aktivity na jarní prázdniny zcela změnit. Pracovníci TYMY připravili několik možností a nabídek, tak aby uspokojili co největší počet dětí. Děti s námi mohly tvořit různé zajímavé výrobky jako např. – malovaný květináč, misku z hlíny, náramek, mohli si také pomalovat batoh, či tašku atd. Celkem jsme připravili 15 různých námětů do tašek, ve kterých byl veškerý potřebný materiál k výrobě a také metodický postup, pod názvem Tvoříme s TYMY. Jsme moc rádi, že spousta dětí této nabídky využila. Dále jsme každý den na plot TYMY vyvěsili 2 sazky /kvízy/ o přírodě, sportu, atd… Děti si mohly každý den vyzkoušet své znalosti v těchto oblastech, získaly za to diplom a malou odměnu. Pro starší děti a mládež jsme připravili zajímavou QR kódovou hru o holešovském baroku. Účastníci této hry si prošli 8 různých památek, které spadají do období baroka. Na každém stanovišti měli účastníci hry úkol a jejich správnou odpovědí nakonec vyluštili heslo. Všichni, kdo se do hry zapojili, dostali placku se symbolem této hry a také drobnou odměnu. Pro rodinné týmy a jednotlivce jsme připravili akci „Namaluj a vyměň si kamínek“. Během celého týdne bylo možno podle souřadnic najít místo, kde si děti i dospělí mohli vyměnit svůj namalovaný kamínek za jiný.

Kromě těchto akcí v terénu jsme děti každý den motivovali sportovní aktivitou – např. výzva k plnění jarních kilometrů /30,60,100/ nebo taneční výzva – vymyslet choreografii na píseň Jeruzaléma, atd…

O jarních prázdninách jsme také nezapomněli na luštění křížovek, osmisměrek a čtení na pokračování – Honzíkova cesta.

Děkujeme všem dětem, které se do našich aktivit zapojily, a děkujeme také rodičům za to, že je v jejich aktivitách podpořili.