Lyžařský kurz Eskimák

TYMY uspořádalo na Trojáku již šestý ročník kurzu Eskimák

Od 20. do 24. ledna 2020 pořádalo SVČ TYMY na Trojáku již šestý ročník lyžařského a snowboardového kurzu. Tento kurz již tradičně pořádáme ve spolupráci s lyžařskou školou Eskimák. Kurz byl určen začátečníkům i pokročilejším dětem z MŠ a 1. stupně ZŠ.

Celkem se zúčastnilo 48 dětí z Holešova, Bystřice pod Hostýnem a okolí. Po pětidenní intenzivní výuce na konci týdne lyžovali nebo jezdili na snowboardu i ti, co v pondělí na svahu stáli poprvé. V pátek, kdy kurz končil, se všechny děti předvedly svým rodičům, kteří za nimi na Troják přijeli, aby je povzbudili při jejich prvních lyžařských závodech.

Všem dětem se slalom podařil sjet bez vážných problémů. Pyšní rodiče své ratolesti sledovali po celou dobu jízdy a patřičně je na závěr ocenili potleskem.

Chtěla bych poděkovat všem dětem za výbornou atmosféru a plnění všech úkolů. Kromě lyžování a jízdy na snowboardu se děti naučily také spoustu dalších důležitých věcí – např. jak se bezpečně chovat na sjezdovce a také se naučily spoustu písniček, kterými si krátily čas v autobuse. Děkujeme instruktorům lyžařské školy Eskimák pod vedením Vaška Svobody za vzorné vedení celého kurzu. Poděkování si zaslouží také pracovníci Ski areálu Troják a také personál hotelu na Trojáku za vytvoření výborných podmínek a zázemí celého kurzu.

Děkuji také všem rodičům a vedení 1., 2. a 3. základní školy za spolupráci při organizaci tohoto kurzu. Děkujeme také dopravní společnosti Cross Euope za zajištění bezpečné přepravy dětí na Troják a zpět domů.

Přejeme všem dětem i rodičům spoustu sportovních zážitků při zimních sportech – své foto na téma „Zimní radovánky“ můžete zasílat na: dankova@tymycentrum.cz do 28. února 2020.