Pobytový tábor v Beskydech

TÁBORNÍCI Z TYMY PROŽILI KRÁSNÝ TÝDEN

V BESKYDECH

O letošních prázdninách jsme již po třinácté nabídli zajímavé táborové aktivity tentokrát na horském hotelu P.O.M.A Malenovice přímo v srdci Beskyd.

8. srpna jsme se vydali vstříc prázdninovému dobrodružství.

Děti byly rozděleny do různých zájmových skupin Za sportem do Beskyd, Duhový tábor a Pokusohraní, Taneční léto, Koňský tábor a Parkur academy. Každý tábor si v Beskydech žil 5 dnů svým speciálním programem.

Jednotlivé tábory pak spojovaly společné večery u táboráku s písničkami a kytarou, ranní rozcvičky, večerní nástupy, táborová olympiáda a karneval.

Děti se naučily spoustu nového – seznámily se s morseovkou, naučily se uzly, topografické značky a práci s busolou, poznávaly přírodniny, vařily čaj z bylin atd…

Vzhledem k tomu, že se horská chata P.O.M.A. nachází na ideálním místě pod Lysou horou, tak jsme si nemohli ani mi, tuto horskou túru odpustit. Pro mnohé děti to byla velká výzva!

Na zdolání této náročné túry byli všichni patřičně hrdi. Velkou odměnou jim byl krásný výhled z Lysé hory do údolí Beskyd.

Všechny tábory měly velmi zajímavý program. Tanečnice se během pobytu naučily různé taneční styly a zvládly také nové choreografii, které předvedly v pátek při návratu rodičům.

Děti z Duhového tábora a Pokusohraní se naučily několik zajímavých technik –

tvořily se suchým pastelem, vytvářely mozaiku, enkaustiku atd.

Ze svých výtvarných prací uspořádaly výstavu v jídelně chaty P.O.M.A.

Hodně času věnovaly děti také pokusům z běžně dostupných surovin. Velký úspěch měly u dětí již tradičně maxi bubliny.

Vedoucí tábora Parkur academy a Za sportem do Beskyd připravili pro děti také velmi pestrý a zajímavý program.

Nejvíce času strávili při nácviku různých parkurových skoků a sestav. Kromě toho si zahráli spoustu her a novinkou pro děti byl běh s brzdícím padákem.

Koňský tábor měl dopolední program v jízdárně YDYKSEB. Všech 11 dívek se zapojilo do ošetřování koní a také úklidu jízdárny. Odměnou jim byly chvíle strávené v koňském sedle. Mimořádným zážitek byla návštěva kováře, který přímo v jízdárně předvedl úpravu a strouhání kopyt a také přikování podkov.

Kromě těchto aktivit si děti užily také táborovou olympiádu, sazku, karneval, zpívání u táboráku, táborový talent a také noční stezku odvahy.

Během pěti dní děti a dospěláci prožili letní táborová dobrodružství, navázala se nová kamarádství a přátelství. Rekreační chata P.O.M.A. poskytla dětem vše, co bylo třeba! Celý táborový program umocnilo krásné počasí, které panovalo po celou dobu tábora. Děkujeme vedení horského hotelu P.O.M.A za vstřícnou a vzornou spolupráci a vynikající domácí stravu. Poděkování si zaslouží také všichni dospěláci, kteří pro děti pobyt připravovali.

Na závěr děkuji také všem táborníkům za společné super zážitky a těšíme se na společné po táborové setkání, které by se mělo uskutečnit 9. – 10. září v SVČ TYMY Holešov.