Pobytový tábor v Beskydech

Táborníci z TYMY zdolali úspěšně a s nadšením Lysou horu

O letošních prázdninách jsme již po dvanácté nabídli zajímavé táborové aktivity tentokrát na horském hotelu Petr Bezruč přímo v srdci Beskyd. 9. srpna jsme se vydali vstříc prázdninovému dobrodružství.

Děti byly rozděleny do různých zájmových skupin – Za sportem do Beskyd, Duhový tábor, Taneční léto s Olgou, S angličtinou kolem světa, Letní pokusohraní, Parkour academy ,Mladý animátor a Deskohráči. Každý tábor si v Beskydech žil 5 dnů svým speciálním programem.

Jednotlivé tábory pak spojovaly společné večery u táboráku s písničkami a kytarou, ranní rozcvičky, večerní nástupy, táborová olympiáda a karneval.

Děti se naučily spoustu nového – seznámily se s morseovkou, poznávaly přírodniny, atd…

Novinkou letošního roku byl pobyt v bazénu, to se dětem ohromně líbilo a bazén si velmi užily.

Vzhledem k tomu, že hotel Petr Bezruč leží v ideálním místě, odkud vychází turistické značky na Lysou horu, tak jsme si nemohli ani my tuto túru odpustit. Pro mnohé děti to byla velká výzva, do které ale šly velmi odhodlaně.

Na zdolání této náročné túry byli všichni patřičně hrdi a také nadšeni nádhernými výhledy a scenériemi, který jim výstup na Lysou horu zprostředkoval.

Všechny tábory měly velmi zajímavý program, tanečnice se během pobytu naučily různé taneční styly a zvládly také novou choreografii, kterou předli v pátek při návratu rodičům.

Děti z Duhového tábora se naučily několik zajímavých technik – malování na textil, vytvářely pískové mandaly a pracovaly také s přírodním materiálem. Ze svých výtvarných prací uspořádaly výstavu ve vstupní hale hotelu, kterou všichni kolemjdoucí obdivovali.

Vedoucí pro děti tábora Parkour academy a Za sportem do Beskyd připravili pro děti také velmi pestrý program, při kterém využili všech možností, které areál hotelu Petr Bezruč nabízel – hlavně tělocvičnu, venkovní hřiště a bazén.

Mladí animátoři pod vedením profesionální animátorky Aminy, během týdne vytvořili krátký film a pronikli do základů animace.

Táborníci z tábora S angličtinou kolem světa pod vedením Jenni a Aminy si hravou formou procvičovali anglická slovíčka, která se snažili spojovat do vět a používat je v běžné konverzaci. Angličtinu procvičovali nejen v učebně, ale i v tělocvičně při venkovních hrách a při výstupu na Lysou horu.

Novinkou letošního pobytu v Beskydech byl tábor pro zájemce o deskové hry. Během tábora si účastníci deskohraní zahráli spoustu zajímavých deskovek – Krycí jména, Sochy, 3iQ, Putování čarodějů, Double, Desítka a další. Vyvrcholením bylo noční hraní deskovek, které se dětem moc líbilo, a vydržely do pozdních nočních hodin.

Během pěti dní si děti a dospěláci prožili letní táborové dobrodružství, navázala se nová kamarádství a přátelství. Rekreační hotel Petr Bezruč poskytl dětem vše, co bylo třeba! Celý táborový program umocnilo krásné slunečné počasí, které panovalo po celou dobu tábora. Děkujeme vedení horského hotelu Petr Bezruč za vstřícnou a vzornou spolupráci. Poděkování si zaslouží také všichni dospěláci, kteří pro děti pobyt připravovali.

Na závěr děkuji také všem táborníkům za společné super zážitky a těšíme se na společné potáborové setkání, které by se mělo uskutečnit 10. – 11. září v SVČ TYMY Holešov.