Poznej a chraň

V TYMY SE KONALO OBLASTNÍ KOLO „POZNEJ A CHRAŇ“

Ve středu 6.4. a pátek 8.4. se v holešovském středisku volného času TYMY konal již 22. ročník přírodopisné soutěže družstev „Poznej a chraň“, které organizuje ekologická organizace Čtyřlístek. Letošní téma zněl „ Les“. Jednalo se o jedno z oblastních kol této soutěže. Máme velkou radost, že do Holešova přijely děti ze ZŠ Zborovic, Hulína, Kroměříže, Slavkova pod Hostýnem a 1.ZŠ Holešov a také ASVČ TYMY mělo v obou kategoriích své zastoupení

Soutěž se skládala z testu a poznávačky.

Otázky a úkoly se vztahovaly k lesům ve Zlínském kraji.

Soutěž byla určena pro děti se vztahem k přírodě, soutěžilo se ve dvou kategoriích. V mladší kategorii byli zastoupeni žáci ze 4. a 5. ročníků, ve starší kategorii žáci 6. a 7. ročníků. Soutěžilo se v tříčlenných družstvech, první tři družstva obdržela odměnu a postoupila do krajského kola.

Jednotlivá družstva si před soutěží vypracovala plakát na stejné téma, vypracování bylo ponecháno na fantazii soutěžících. V průběhu soutěže jsme mohli obdivovat výborné nápady a ocenit dětskou kreativitu. Každý plakát byl originální. Nejlepší práce budou vystaveny v krajském kole.

Všem účastníkům i pořadatelům této soutěže vřelý dík!

Vítězům blahopřejeme a přejeme jim v krajské kole hodně úspěchů.