Sport Camp a Legohrátky

V prvních dvou srpnových týdnech proběhly vedle dalších příměstských táborů i tradiční Sport camp a loňská novinka Legohrátky.

Sport campu, který má základnu v herně stolního tenisu na Pivovarské ulici, se účastnilo 16 mládežníků. V počtu konání těchto campů je už dvouciferné číslo a byl tradičně zaměřen na stolní tenis, golf a bowling. Nově proběhl i v současné době velmi žádaný nácvik triků na free style koloběžkách. V mezičasech mladí sportovci stíhali ještě míčovky a týmové soutěžní hry. Jako vždy si velmi dobře pochutnali na obědech v restauraci Kanada.

Velké oblibě se těší i Legohrátky, které jsme nabízely letos teprve podruhé. Rychle se zaplnila všechna místa a neměli jsme nouzi ani o náhradníky. Jak už název napovídá, na tomto táboře jsme si převážně hráli s kostičkami Lega i když nechyběl ani výlet. Původně plánovanou Galaxii jsme vzhledem k epidemiologickým předpisům měnili na výlet ke koním, ale určitě nikdo nelitoval. Ve stájích v Pacetlukách si děti zajezdily na koních a prohlédly zvířata na statku. To se jim velice líbilo, ale zcela bezkonkurenční bylo dovádění na balících slámy, které nadšením dětí předčilo i tu Galaxii. Během bezvýletových dnů jsme skládali z kostiček statické i pohyblivé modely na oblíbená témata: např. Avengers, Star Wars, Harry Potter, Piráti atd. Na závěr si účastníci pozvali své rodiče na předváděčku nejzdařilejších modelů.