Super prázdniny II

CESTOVATELÉ Z TYMY PROŽILI DALŠÍ DOBRODRUŽNÝ TÁBOR

Na přelomu července a srpna proběhl v SVČ TYMY na odloučeném pracovišti v klubovně ve Smetanových sadech příměstský tábor Super prázdniny II. Navázali jsme na téma „Malý cestovatel“ z předchozího tábora Super prázdniny I. Naši malí cestovatelé tak každý den putovali do jiného zákoutí našeho světa. Celým táborem nás tedy doprovázely různé dopravní prostředky. Vlak a autobus nás odvezl na výlet, zatímco letadlo nás odneslo v podvědomí do velkých dálek, stejně jako parník, se kterým jsme propluli celým oceánem.

V pondělí jsme navštívili tropický skleník plný zajímavých rostlin a proletěli se letadlem přes zámeckou zahradu, kde jsme postrádali základní výbavu pravého cestovatele – dalekohled. Ten jsme si tedy museli po příchodu z procházky vyrobit, stejně jako své vlastní originální cestovní pasy, kde jsme si každý den poznamenávali postřehy ze svých výprav. V dalším dnu jsme kvůli nepříznivému počasí zůstali v klubovně a poznávali podmořský svět. Povídali jsme si o životě v oceánu, vyrobili si parníky a ocitli se na moři s „Třemi citronky“.

Navzdory deštivému týdnu se nám také podařilo absolvovat dva krásné výlety. Zvládli jsme navštívit sv. Hostýn, kde jsme se nejprve pořádně posílili jídlem a pak se vydali na prohlídku kostela, prošli jsme se lesem a celý výlet zakončili tradičním nákupem suvenýrů. Na druhém výletě jsme objevovali krásy Podzámecké zahrady v Kroměříži a poznávali zde různá zvířátka a vzrostlé stromy, které jen tak všude nenajdeme. Dětem se však nejvíce líbila velká rodinka morčátek, která byla velmi plachá.

Celý páteční den jsme strávili rozloučením se s naším týdenním dobrodružstvím a poznáváním velkých dálek. Zašli jsme si na skvělou zmrzlinu, vypustili své poslední vlaštovky v zámecké zahradě a vše jsme zakončili slavnostním pasováním našich táborníků „Malých cestovatelů“. A co nás čekalo na úplný závěr? Velké vypouštění bublin, které osvěžilo jinak zamračený den.

Jsme velmi rádi, že se tábor dětem líbil a děkujeme rodičům za kladné ohlasy. Těšíme se zase znovu za rok v klubovně!