Super prázdniny

CESTOVATELÉ Z TYMY PROŽILI DOBRODRUŽNÝ TÁBOR

SVČ TYMY připravilo na letošní prázdniny opět velkou nabídku táborů. Většina se koná v TYMY, některé v Sazovicích, Pacetlukách a již tradičně se tábory pořádají také v klubovně ve Smetanových sadech. Letošní téma červencového letošního tábora bylo cestovatelské.

Odvážní cestovatelé se potkali v klubovně ve Smetanových sadech a strávili spolu dobrodružný týden.

Jak se cestovalo v dřívějších dobách? Lze cestovat pod vodní hladinu? Jaká zvířata a rostliny jsou typická například pro Afriku? Tohle, a mnohem víc, už naši cestovatelé vědí. Také umí spoustu nových písniček, tanečků a vyrobit si například papouška, dalekohled či rychlostní letoun.

Každý den se cestovatelé dozvěděli něco nového o dobrodružném životě, a také je čekaly výpravy za poznáním. Navštívili jsme Podzámeckou zahradu v Kroměříži, kde nás čekalo poznávání všelijakých druhů zvířat. Potkali jsme také paví rodinku a po příjezdu jsme si jednu zahradu plnou zvířat vytvořili i u nás v klubovně.

Dostali jsme se i pod hladinu oceánů. Dozvěděli jsme se o podvodních zvířatech a vypravili se pozorovat rybky a tropické rostliny.

Na sv. Hostýně jsme se pořádně vyřádili. Hráli jsme spoustu her a v lese stavěli obydlí pro lesní skřítky. Za odměnu jsme si nacpali bříška a nakoupili jsme si domů suvenýry.

Týden byl zkrátka plný dobrodružství. To dokládají i naše cestovatelské deníky, které si děti poctivě vedly. Sbíraly do nich všelijaká razítka, přírodní artefakty a zapisovaly si zážitky s kamarády.

Sešla se nás výborná parta, která se nebála nových věcí, písniček a tvořivých dílniček, a tak jsme se spolu za ten týden opravdu nasmáli. To i díky naší oblíbené vedoucí Janě, které mockrát děkujeme. Už teď jsme domluvení na příští ročník tohoto táboru a těšíme se, až mezi sebe přivítáme i další nové kamarády!