SVČ TYMY funguje i v nouzovém stavu

SVČ připravilo na měsíc březen spoustu zajímavých akcí, soutěží, vycházek do přírody a výletů.
Na základě Nařízení vlády a bezpečnostní rady státu se minulý týden všechny tyto akce zastavily.
Stalo se to, co asi nikdo z nás nepředpokládal…
Od středy 11. 3. 2020 bylo uzavřeno pro děti také naše SVČ TYMY.
Na společné poradě jsme se rozhodli, že chceme zůstat s našimi dětmi i rodiči v kontaktu a proto jsme hned od středy začali využívat sociálních sítí – web, fb , kde každý den dáváme různé novinky, informace, cvičení, tanečky, typy na rukodělné činnosti, vaříme, zpíváme a také učíme děti morseovku. Do tohoto našeho projektu se zapojily také naše dobrovolnice z programu Erasmus+ , které mají každý den jazykové okénko. Opakují s dětmi angličtinu a učí je také základní anglická a španělská slovíčka. Máme velkou radost z ohlasů dětí i rodičů. Největší sledovanost měl zatím příspěvek z ukázky výroby roušek, který jsme dětem přinesli začátkem tohoto týdne. Také naše spolupracovnice se aktivně zapojily do šití roušek, vytvořily různé barevné variace, na každé roušce máme naši značku – malé červené srdíčko. Jsme moc rádi, že jsme těmito rouškami udělaly radost našim známým a seniorům.
Abychom využili času bez dětí, tak jsme také zahájili plánovanou rekonstrukci 2 učeben a schodiště. Původně byla akce plánovaná na červen, ale díky ochotě firem jsme mohli tuto rekonstrukci zahájit hned 16. března. Jakmile opět obnovíme provoz, tak se naši návštěvníci mohou těšit na nové krásné prostory a učebny.
Hlásí se nám také různí dobrovolníci z řad studentů a našich externích spolupracovníků, jsme připraveni v případě potřeby ihned zareagovat a vytvořit dětskou skupinu a pomoci tak hlídat děti pracovníků, kteří si nemohou čerpat ošetřovné vzhledem k jejich náročnému povolání.
Chci poděkovat všem svým kolegům za jejich aktivní přístup a nasazení v tomto nelehkém období. Věříme, že s pozitivním a zodpovědným přístupem se nám společně podaří projít tímto nelehkým životním obdobím co nejdříve a vyjdeme z této situace posíleni o nové zkušenosti! Je jen na každém z nás, jak se v těchto dnech projevíme a zapojíme. Všem nám držíme palce!
Sledujte nás na : www.tymycentrum, facebok : TYMY centrum, provoz kanceláře denně
7 – 17 hodin, veškeré informace o provozu, táborech, atd… na tel: 734 358 563.