T-mobile Olympijský běh v Holešově se běžel letos v náhradním termínu

Stejně jako na mnoha místech ČR, tak i v Holešově, se dne 16. 9. 2020 běhalo pro dobrou věc – na oslavu mezinárodního olympijského dne. Tento závod byl přeložen z června, jsme moc rádi, že se v náhradním termínu Olympijský běh podařilo uskutečnit.

Tento běh má také v Holešově již svou dlouholetou tradici. Tradičně běh organizuje SVČ TYMY Holešov za velké pomoci a spolupráce mnoha dobrovolníků. Patronem akce byl v letošním roce Ondra Němec – známý maratonský běžec. Ten také byl na startu, kde odstartoval dětské i dospělé kategorie a vítězům předal zasloužené medaile.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu běželo dětské tratě 100m, 500m a 1000m celkem 30 dětí.

Vítězi v kategorii dětí na 100m byla Eliška Wichtorová a Johan Zajíc, v kategorii 500m A Adéla Dědičová a Jan Spružina, v kategorii 500m B Alžběta Bílková a Petr Sklenář. Vítězkou na 1000m byla Michaela Petrželová s časem 3.57 a mezi chlapci David Procházka s časem 3.33.

Do hlavního závodu na 5 km se zaregistrovalo celkem 64 běžců. Trať odběhlo pouze 45 z nich. V kategorii dospělých se na prvním místě umístila Veronika Doleželová s časem 20.47 a mezi muži Vojtěch Sklenář s časem 16.51.

Trať Olympijského běhu vedla krásným prostředím zahrady holešovského zámku. Toto prostředí přilákalo běžce nejen z Holešova, ale také širokého okolí. Přijeli k nám sportovci ze Zlína, Hranic, Prostějova, Přerova atd..

Děkujeme všem běžcům, kteří se zúčastnili Olympijského běhu u nás v Holešově. Poděkování si zaslouží všichni, kteří nám pomohli při organizačním zajištění této akce.

Jmenovitě děkujeme panu Jaroslavu Šaškovi, Ondřeji Němcovi, Pavlu Žákovskému a Pavlu Žákovi. Děkuji také za spolupráci Technickým službám Holešov a paní Lence Bartoškové.

Jejich pomoci si velmi vážíme. Jsme moc rádi, že Olympijský běh má v Holešově již své pevné místo. Již nyní se těšíme na příští ročník olympijského běhu, jehož hlavním myšlenkou je – není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!