Valentýnské noční deskohraní

Na Valentýnském deskohraní v TYMY hrály děti deskovky, povídaly si a také vyráběly

14. až 15. února se uskutečnilo ve SVČ TYMY již tradiční Noční deskohraní. Hlavním programem večera byly jako vždy deskové hry, zahráli jsme si naše tradiční oblíbené deskovky, ale přišla také řada na některé nové deskové hry.
Večer jsme měli zajímavé povídání o životě našich krajanů v rumunském Banátu. Právě do této oblasti se v loňském roce uskutečnil zájezd s TYMY. Místním dětem jsme poslali dárečky a také knížky a právě před nedávnem nám od nich přišel dopis, který nás velmi potěšil. Prohlédli jsme si také fotografie, které nám přiblížily život a krajinu Banátu.
Dále jsme si také povídali na téma bezpečí na internetu, o tom bude pojednávat dokumentární film „V síti“, který jde koncem února do kin.
Vzhledem k tomu, že deskohraní probíhalo právě na svatého Valentýna, tak nechyběla také výtvarná dílnička, ve které jsme si mohli vyrobit přáníčka pro kamarády nebo rodiče.
A samozřejmě nechybělo také závěrečné večerní povídání při svíčkách. Nechybělo také čtení na dobrou noc.
V sobotu jsme si ještě zahráli několik her a procvičili jsme si také angličtinu s našimi dobrovolníky. A pak už zbýval jen úklid a loučení.
Příští Deskohraní je naplánováno na noc z 20. – 21.3. – a to už budeme společně vítat jaro !