Zlatý oříšek 2021

Do Holešova se sjely talentované děti z celého kraje

SVČ TYMY v letošním roce uspořádalo 3. ročník krajského kola talentové soutěže ve Zlínském kraji pod názvem „Zlatý oříšek 2021“. Mám velkou radost, že 10. 10. 2021 velmi úspěšně proběhlo finále této soutěže v holešovském zámku.

Do Zlatého oříšku ZK se nominovalo celkem 40 jednotlivců, dvojic a kolektivů. Odborná porota vybrala 12 finalistů, kteří se v neděli „utkali“ v holešovském zámku. Porota i všichni diváci prožili nádherné dvě hodiny ve společnosti mladých talentů z celého kraje. Pro diváky to byla velmi zajímavá podívaná.

Moderátorka postupně představila všechny finalisty, kterých bylo nakonec deset, dva se ze zdravotních důvodů nezúčastnili. Mezi nominovanými byla sportovkyně – hokejbalistka, hráčka na violoncello, zpěvák, dětská kapela, sportovní tým desetibojařů, fotografka, elektrotechnik, atletka, klavíristka, chlapec ovládající intuitivní vidění a logiku.

Porota zasedala ve složení – předseda poroty pan Jiří Kotmel – předseda správní rady nadačního fondu Zlatý oříšek, členové poroty – senátorka Šárka Jelínková, , členka parlamentu ČR Alena Gajdůšková, radní ZK Olga Sehnalová, Jitka Žaludková za firmu Kuraray, Veronika Hašková – NWT, Milena Zajícová – realitní kancelář Century 21 a paní Vladimíra Šulavová dlouholetá vedoucí tanečního oddělení z Přerova.

Porota měla velmi těžkou úlohu vybrat nejlepší tři, kteří z rukou předsedy nadace Zlatého oříšku Jiřího Kotmela získali sošku ZO 2021. Sošku nakonec vybojovali – Barbora Vaňková všestranně nadaná, Viktor Vroubek – elektrotechnika, Monika Železníková – atletik. Čtvrtou sošku Zlatého oříšku získal Jiří Kaďorek / zpěv / z Kostelce u Holešova. Tuto cenu mu předal starosta města Holešova Rudolf Seifert a podpořil tak rozvoj mladých talentů v našem regionu.

Největší počet hlasů od diváků získala Veronika Novotná – hra na violoncello, která získala dort a plyšáka.

Všichni finalisté si z Holešova odvezli kromě zážitků také pěkné ceny a tradičně po jedné sazenici ovocného stromku, kterou věnovala všem radní ZK Olga Sehnalová.

Poděkování si zaslouží Zlínský kraj a město Holešov za převzetí záštity nad touto krásnou akcí, velký dík si zaslouží všech 8 porotců za jejich nelehký úkol. Moc děkujeme také všem sponzorům, podporovatelům a také mediálním partnerů. Děkuji také všem svým kolegům a kolegyním za skvěle odvedenou práci a aktivní přístup. Pevně doufám, že Zlatý oříšek napevno zakotvil v našem městě a již teď se těšíme na Zlatý oříšek 2022. Na fotografie ze Zlatého oříšku se můžete podívat na :
https://tymy-centrum.rajce.idnes.cz/Zlaty_orisek_Zlinskeho_kraje_10.10.2021/