1. 1. 2021 na ČT 2 se konalo finále Zlatého oříšku

Zlatý oříšek je soutěž pro talentované děti do 14 -ti let. Tato celostátní soutěž probíhá v České republice více jak 20 let. Tradičně 1. ledna probíhá finále v České televizi. Také v letošním roce se toto finále konalo v odpoledních hodinách na ČT 2. Do finále se celkem probojovalo 21 jednotlivců a kolektivů z celé české republiky. Také náš Zlínský kraj měl v tomto finále svá želízka v ohni.

Do finále se dostala nadějná krasobruslařka a tanečnice Nikola Fojtíková a holešovské mažoretky Lentilky.

Se všemi finalisty byl natočen krátký medailonek, který byl odvysílán, bohužel díky nepříznivé situaci se natáčení v ČT nemohli zúčastnit všichni finalisté.

Sedm Zlatých oříšků bylo letos předáno velmi šikovným a talentovaným dětem z různých oblastí zájmové činnosti. I když žádný z těchto sedmi oříšků nezískali zástupci ZK, přesto všem našim finalistům děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme jim v jejich zájmové činnosti co nejvíce úspěchů a hlavně v tom co dělají, aby jim přinášelo radost a pocit uspokojení.

Také v roce 2021 se bude konat v našem kraji krajské kolo Zlatého oříšku. Nominovat talentované děti do 14 -let mohou rodiče a kolektivy nominují jejich trenéři. Nominace začíná 1. 6. 2021 a krajské kolo se uskuteční v říjnu 2021 v holešovském zámku. Moc se těšíme na letošní setkání s mladými talenty z různých oblastí.

Věříme, že talenti se prosadí a dají o sobě vědět i přes současnou nepříznivou situaci.