„72 hodin“

Do akce „72 hodin“ se v SVČ TYMY zapojili mladí rybáři

Po celé zemi se druhý říjnový víkend konaly různé dobrovolnické aktivity v rámci projektu 72 hodin. Jedná se o tři dny /14. – 17. 10. 2021/ plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po desáté. Výsledkem těchto projektů je mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. SVČ TYMY se každoročně do této dobrovolnická aktivity zapojuje.

V letošním roce jsme přihlásili 2 projekty.

Jeden projekt byl zaměřen na setkání se seniory v centru pro seniory, kde jsme strávili krásné dopoledne s písničkami, povídáním a hraním deskových her.

Dopoledne se moc vydařilo a rozcházeli jsme se s tím, že se brzy opět uvidíme a budeme v této aktivitě pokračovat.

Druhý projekt byl zaměřen na úklid v areálu TYMY. Této brigády se zúčastnili kluci z kroužku mladý rybář. Vyhrabali trávníky, uklidili dřevo, zametli chodníky a také se postarali o naše dvě ovečky a kozu. Kromě toho jsme také na naší zahradě vysadili několik ovocných stromů / jabloně a třešně /. Klukům – rybářům moc děkujeme za jejich aktivní přístup!

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí.

Myslím si, že se nám tento cíl podařil naplnit. Určitě i v příštím roce se do tohoto dobrovolnického projektu rádi zapojíme. Děkuji všem, kteří se do obou našich projektů zapojili.