Ani koronavir neohrozil republikové finále pionýrského Sedmikvítku v oblasti výtvarné

Pionýrský Sedmikvítek každoročně vyhlašuje ústředí Pionýra a v rámci Sedmikvítku se pořádá několik zajímavých kulturních akcí a aktivit. Jednou z nich je soutěž ve výtvarném projevu. Soutěž je otevřena nejen pionýrským skupinám, ale také MŠ, ZŠ, SVČ, DDM a podobným organizacím, kde mají kreativně zaměřené dětské skupiny. V mnohých krajích se pořádají krajská a oblastní kola. Republikové finále již řadu let probíhá v Holešově. Hlavním organizátorem RF je PS M. Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ TYMY. I letos se nám do Holešova sešel velký počet prací, více než od 550 autorů z 20 organizací , škol a školských zařízení.

Termín finále připadal právě na dobu vyhlášení nouzového stavu. Právě proto se porotci dostavili postupně, maximálně po dvojicích s ochrannými rouškami na obličeji. Moc jim děkujeme za jejich ochotu a velkou pomoc!

Soutěž se skládá ze tří oborů: dvourozměrné práce ( klasické výkresy), trojrozměrné práce ( dříve známé pod názvem rukodělky) a keramika. V každém oboru se soutěží v šesti věkových kategoriích. Nejvíce prací se tradičně sešlo z oblasti výtvarná a to přes 330. Zde výsledkové listině dominovala malotřídní MŠ a ZŠ Rymice, což je obec v nedaleko Holešova. Do soutěže se tato školička plná nápadů zapojuje již roky a vždy si nějaká ocenění odnáší, ale letošní rok byl pro ni zaslouženě ještě více výjimečný. Keramickou tvorbou porotu opět přesvědčilo domácí SVČ Holešov před svým věčným rivalem pionýrskou skupinou Brodek u Prostějova. Trojrozměrné práce se nejvíce dařily PS Kopřivnice opět s PS Brodek. Vzhledem k nepředvídatelnému vývoji situace Vám nemůžeme slíbit osobní návštěvu výstavy, která potrvá ještě nejméně měsíc, ale na stránkách SVČ TYMY naleznete jak kompletní výsledkovou listinu, tak odkaz na fotografie.

Moc nás mrzí, že se v letošním roce zatím nemůžou uskutečnit plánované výtvarné dílny a slavnostní galavečer s předáním cen. Pevně věříme, že se milovníci výtvarného umění a různých výtvarných technik sejdou v Holešově na podzim a budou moci v rámci výtvarných dílen tvořit a rozvíjet tak své výtvarné dovednosti. Všem, kteří poslali práce do republikového finále velmi děkujeme, moc si toho vážíme, děkujeme také všem porotců a dalším organizátorům, kteří pomohli s realizací této soutěže a také výstavy v galerii „ SKLEP“.