Dívka roku 2020

Vítězkou 10.ročníku oblastního kola Dívka roku 2020 se stala v SVČ TYMY Julie Poláková

Soutěž „Dívka roku“ je určena slečnám ve věku 13 –15 let. V letošním roce se koná již 31. ročník této soutěže. V lednu a únoru probíhala oblastní kola po celé ČR. V Holešově v SVČ TYMY se konal již 10. ročník oblastního kola soutěže Dívka roku. Tato akce se uskutečnila v sobotu 15. února 2020. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 7 dívek, z nichž se oblastního kola zúčastnilo nakonec jen 6 děvčat. Děvčata čekal náročný den, plný zajímavých aktivit.

Nejdříve se dívky učily pod vedením Olgy Peškové úvodní choreografii, dále zkoušely své první krůčky na předváděcím molu a vypilovaly také svá volní vystoupení. S lektorkou jumping trampolín Kájou Vaclachovou trénovaly tuto zajímavou disciplínu. Své znalosti manuální dovednosti děvčata ukázala ve dvou neveřejných disciplínách – nejdříve před porotci vyplnily test znalostí a poté vyrobily přáníčko k Valentýnovi.

Slavnostní galavečer byl zahájen v 17 hodin. Galavečer byl určen široké veřejnosti, zúčastnili se ho hlavně rodinní příslušníci a kamarádky soutěžících. Po úvodní choreografii moderátor představil všech 6 dívek a poté se konala první disciplína, ve které si dívky losovaly otázku, na kterou měly co nejlépe odpovědět. Dalším kolem bylo cvičení na trampolíně, třetí disciplína byla volná disciplína. Dívky si zvolily hru na flétnu, hru na klavír nebo housle, dále hip hop, taneček s pejskem a moderní gymnastiku. Vrcholem celé soutěže byla závěrečná promenáda ve společenských šatech.

Mezi jednotlivými soutěžními koly se představili zajímaví hosté. Prvním z nich byl účastník MS v Brazílii v breakdance Jan Vojtek z Přerova a vynikající breakista Eduad Kotikov ze Zlína, dalším hostem byl vítěz Dětské porty Ladislav Pešák. Dále v programu vystoupil člen brněnské filharmonie František Kantor a v rámci programu se také představily dívky z kroužku SVČ TYMY Hiphop.

V porotě zasedlo celkem 10 zajímavých osobností. – např. senátorka Šárka Jelínková, poslankyně parlamentu ČR Alena Gajdůšková, zastupitelka města Kroměříže Olga Sehnalová, ředitelka 1. ZŠ Jarmila Růžičková, profesor JAMU František Kantor, breakisté Eduard Kotikov a Jan Vojtek, redaktorka deníku Kroměříž Martina Valentíková, ředitelka SVČ TYMY Jarmila Vaclachová a předsedkyní poroty byla Renata Janečková – účastnice Miss ČR v roce 1994.

Porota neměla vůbec jednoduchou úlohu vybrat mezi dívkami, tu nejlepší. Nakonec porota rozhodla o udělení titulu Dívka roku 2020 – dívce č.3 – Julii Polákové ze Zlína, 2.místo získala Natálie Stibůrková z Loukova, 3. korunku převzala Nikol Jemelíková z Rajnochovic. Titul dívka talent získala Anna Matějíčková ze Stříbrnic. Svou dívku volili také diváci – titul dívka sympatie získala Natálie Hrdinová z Loučky. Karolína Večeřová se stala dívkou TYMY. Vítězce letošního ročníku Dívka roku 2020 přišla popřát a předat korunku loňská vítězka Vanda Šimková.

Vzhledem k velmi vyrovnaným výkonům v oblastním kole všechny dívky postupují do republikového finále, které se uskuteční na konci března v Praze.

Letošní, desátý ročník oblastního kola Dívka roku 2020 byl velmi úspěšný, soutěžící i diváci spolu prožili spoustu krásných okamžiků a na závěr nechyběly ani emoce v podobě slziček štěstí.

Děkujeme všem dívkám a všem porotcům za krásné prožitky. Za podporu a spolupráci děkujeme také všem sponzorům, pomocníkům a organizátorům.