Filmový festival 4.6.

DĚTI Z TYMY ZTRÁVILY KRÁSNÝ DEN NA 64.ZFF

SVČ TYMY uspořádalo výlet, tentokrát na 64. ročník Dětského filmového festivalu do Zlína. K návštěvě festivalu jsme si vybrali úterý 4. června 2024.

Nejdříve jsme ve Zlatém jablku zhlédli animovaný film „Tři zloději a lev“ a starší děti navštívily norský film „Stine a její cesta domů“.

V rámci doprovodného programu jsme navštívili Park Komenského, ve kterém jsme si vyzkoušeli práci redaktorů českého rozhlasu. Spoustu času jsme strávili sportovními aktivitami, vyzkoušeli jsme si ragby a horolezeckou stěnu.

Dále jsme navštívili stánek ČT, kde se prezentovalo studio „Déčko“. Tady jsme se mohli vyfotografovat a fotky jsme si hned mohli odvézt domů.

Odpoledne jsme se přesunuli k Velkému kinu, kde jsme byli svědky odhalení hvězd na chodníku slávy. V letošním roce byly odhaleny tři hvězdy – Taťaně Dykové a Petru a Matěji Formanovým. Byli jsme moc rádi, že jsme byli přítomni této velké slavnosti.

Po odhalení hvězd následovala tradiční akce filmového festivalu – malování na chodníku. Tématem letošního ročníku bylo „Vzhůru na olympiádu“. Asfaltová plocha před velkým kinem se velmi rychle pokryla spoustou krásných obrázků se sportovní tematikou.

Den na ZFF velmi rychle uběhl, prožili jsme spoustu zajímavého, potkali jsme mnoho známých tváří – např. Honzu Čenského, Danu Morávkovou a další známé osobnosti.

Na závěr jsme se ještě podívali ke Kongresovému centru na červený koberec a také jsme se na něm vyfotili. Návštěva ZFF se nám opět moc líbila, děkujeme za tuto možnost.

Už teď se těšíme na 65. ZFF, který se bude konat opět ve Zlíně.