Filmový festival

DĚTI Z TYMY NAVŠTÍVILY DĚTSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL VE ZLÍNĚ

SVČ TYMY uspořádalo výlet – tentokrát na 63. ročník Dětského filmového festivalu do Zlína. K návštěvě festivalu jsme si vybrali závěrečný den – středu 7. června 2023.

Nejdříve jsme ve Zlatém jablku zhlédli film „Pohádka o žabákovi a zlaté kouli“, který simultánně tlumočila tlumočnice z Holešova paní Katka Kouřilová.

V rámci doprovodného programu jsme navštívili animační workshop, ve kterém jsme si vyzkoušeli práci animátorů, a natočili jsme si několik krátkých scének. Dále jsme navštívili stánek ČT, kde se prezentovalo studio „Déčko“. Tady jsme se mohli vyfotografovat. Měli jsme také možnost projít se po červeném koberci u Kongresového centra a potkali jsme několik známých tváří z filmů a televize – např. Jitku Schneiderovu nebo Kubu Voříška – moderátora ze Zpráviček.

Využili jsme také možnosti navštívit kavárnu POTMĚ – kterou provozuje nadace Světluška. Byl to pro nás všechny velký zážitek. Strávili jsme v absolutní tmě necelou hodinu.

Naši nevidomí průvodci, mezi nimiž byli také naši staří známí – Katka a Mirek, nás vtáhli do svého světa, povídali nám různé zážitky, zkoušeli jsme poznávat různé zvuky a také jsme si mohli kreslit. V kavárně nám naši hostitelé nabídli také občerstvení. Měli jsme možnost objednat si nějaký osvěžující nealkoholický nápoj. Všechny tyto aktivity v kavárně POTMĚ byly pro všechny nezapomenutelným zážitkem. Uvědomili jsme si, jaké máme štěstí, že můžeme vnímat všechny krásy kolem nás všemi smysly včetně zraku.

Celý den jsme zakončili ve Zlatém jablku na autogramiádě. Získali jsme podpisy Vojtěcha Vodochodského, Hany Vágnerové a Jana Révaie.

Přišel mezi nás také Večerníček, který v letošním roce slaví své 60- té narozeniny.

I když nám počasí příliš nepřálo, přesto jsme si všechny programy moc užili a déšť nám vůbec nevadil.

Návštěva ZFF se nám opět moc líbila, děkujeme za tuto možnost