Galavečer Holešovský talent 2024

VÍTĚZEM LETOŠNÍM ROČNÍKU HOLEŠOVSKÉHO TALENTU

SE STALO MALÉ FLÉTNOVÉ KVARTETO

14. ročník talentové soutěže „HOLEŠOVSKÝ TALENT 2024“ se v letošním roce konal v sobotu 23. 3. 2024 v TYMY.

Odborná porota vybrala z celkového počtu 150 dětí 10 vystoupení z různých oborů zájmové činnosti do finálového galavečera.

Finále bylo velmi pestré, byl zde zastoupen obor taneční, hudební, pěvecký, mezi finalisty byl také dog dancing a v letošním ročníku se také představil „Nový cirkus“.

Holešovského talentu se zúčastnili mladí talenti nejen z Holešova, ale také ze širokého okolí a přijeli dokonce i zpěváci z partnerského města ze Slovenska z Povážské Bystrice.

Celé soutěžní klání hodnotila sedmičlenná porota, ve které zasedli náměstkyně ministra MPSV paní Šárka Jelínková, radní ZK paní Olga Sehnalová, členka správní rady UTB Alena Gajdůšková a dále vedoucí taneční školy „Koťata“ paní Eva Kožíková. V porotě zasedl také docent JAMU František kantor a starosta města Holešova pan Milan Fritz. V porotě nechyběla také ředitelka SVČ paní Jarmila Vaclachová.

Diváci i porota prožili krásné dvě hodiny s mladými talenty. Tentokrát letos porota neměla opět jednoduchou úlohu! Při závěrečném nástupu všech soutěžících byl každý jednotlivě porotou oceněn.

Vítězem letošním ročníku Holešovského talentu se stalo malé flétnové kvarteto z Chropyně ve složení – Tereza Cíhová, Julie Kučařová, Helena Matoušková a Iva Růžičková.

Hlasovali také diváci, kteří dali nejvíce hlasů ohnivé show REBEL.KY z Valašského Meziříčí.

Galavečer byl plný krásných okamžiků a plný emocí. Poděkování si zaslouží všichni soutěžící, kteří vytvořili skvělou atmosféru!

V druhé části večera vystoupila také loňská vítězka Holešovského talentu 2023, Maruška Matějíčková, která skládá vlastní písničky a za uplynulý rok udělala velký pokrok. Složila několik velmi pěkných písní, které je možno shlédnout na sociálních sítích. Marušce přejme hodně úspěchů.

Děkujeme městu Holešov, paní Olze Sehnalové, paní Aleně Gajdůškové, panu Milanu Fritzovi, Agentuře Velryba, firmě Raab computer, Centrumu preventivní medicíny Brno, Pekárně Roštění, MKS Holešov, Květinářství Kamélie, Zábavnému parku Galaxie Zlín, Italské Zmrzlině Holešov, Papa Geore pizza za finanční a materiální pomoc při této krásné akci, která podporuje talenty z různých oblastí zájmové činnosti z Holešova a širokého okolí.

Děkujeme také všem porotcům za ochotu a zvládnutí velmi nelehkého úkolu.

Už se teď těšíme a zveme mladé talenty k účasti na Holešovském talentu 2025.

Všem oceněným blahopřejeme a přejeme jim hodně úspěchů. Věříme, že mnoho talentů bude nominováno do 6. ročníku krajské soutěže Zlatý oříšek. Šikovné a talentované děti – jednotlivce i kolektivy je možno nominovat od 1. 6. 2024 na stránkách www.zlatyorisek.cz/zlinsky-kraj.