Galavečer – Holešovský talent

12. ročník talentové soutěže „HOLEŠOVSKÝ TALENT 2022“ se v letošním roce konal v neděli 5. 6. 2022 v TYMY.

Také letos proběhlo v březnu semifinále online. Odborná porota vybrala z 200 dětí 14 vystoupení z různých oborů do finálového galavečera.

Finále bylo velmi pestré, byly zde zastoupeny obory taneční, hudební, pěvecké. Mezi finalisty byl také mladý nadějný kouzelník.

Celé soutěžní klání hodnotila osmičlenná porota, ve které zasedli paní senátorka Šárka Jelínková, zastupitelka ZK a členka správní rady UTB Alena Gajdůšková, členka sboru ND Brno Zuzana Kantorová, vedoucí taneční školy Eva Kožíková, zpěvačka Ludmila Bendová, docent JAMU Brno

a sólista filharmonie Brno František Kantor a hudebník a zpěvák Miroslav Řeha a ředitelka SVČ Jarmila Vaclachová.

Diváci i porota prožili krásné dvě hodiny s mladými talenty. Tentokrát porota neměla opět jednoduchou úlohu! Při závěrečném nástupu všech soutěžících byl každý jednotlivě porotou oceněn.

Nejúspěšnější v letošním ročníku v Holešovském talentu byli Vojtěch a Daniel Tesařovi ze skupiny VéDéčko za svoji pěveckou a hudební show.

Na 2. místě se umístila tanečnice a krasobruslařka Nikolka Fojtíková. Na třetím místě se umístilo kvarteto zobcových fléten z Kroměříže „Flétnemeto“.

Zvláštní cenu poroty získala Táňa Vlčková, která porotu okouzlila svým zpěvem lidové písně.

Také diváci hlasovali a nejvíce hlasů získali kluci Vojtěch a Daniel Tesařovi ze skupiny VéDéčko.

Diváci tím také ztvrdili verdikt poroty.

Galavečer byl plný krásných okamžiků a plný emocí. Poděkování si zaslouží všichni soutěžící, kteří vytvořili skvělou atmosféru i v těchto nestandartních podmínkách.

Děkujeme městu Holešov, paní Aleně Gajdůškové, agentuře Velryba, firmě Raab computer za finanční a materiální pomoc při této mimořádné akci, která podporuje talenty z různých oblastí zájmové činnosti z Holešova a širokého okolí.

Máme velkou radost, že účast v Holešovském talentu láká mladé lidi nejen z Holešova, ale i vzdálenějších míst. Děkujeme také všem porotcům za ochotu a zvládnutí velmi nelehkého úkolu.

Už se teď těšíme a zveme mladé talenty k účasti na Holešovském talentu 2023.

Všem oceněným blahopřejeme a přeje jim hodně úspěchů. Věříme, že mnoho talentů

bude nominováno do 4. ročníku krajské soutěže Zlatý oříšek. Šikovné a talentované děti – jednotlivce i kolektivy je možno nominovat již nyní na stránkách www.zlatyorisek.cz/zlinsky-kraj.