Holešováci zpívali s celým Českem koledy

SVČ Holešov se i tento rok zapojilo do celonárodního projektu „Česko zpívá koledy“, který pod patronátem Deníku probíhal již podeváté. V letošním repertoáru bylo šest koled: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši, Vánoce, vánoce přicházejí.

Na holešovské náměstí si k rozsvícenému stromu přišlo zazpívat okolo 300 lidí. Na úvod zpívání koled všichni uctili minutou ticha oběti ostravské tragédie.

Večerním náměstím se krásně nesl společný zpěv. Ani letos na náměstí nechyběli zpěváci z dětského pěveckého sboru Moravské děti, které vede Olga Michálková.

Správnou atmosféru dokreslovaly dřevěné stánky s voňavým občerstvením pro děti i dospělé a také charitativní sbírka „Život dětem“ a „Plyšák pro radost“.

Zpívání koled v Holešově se vydařilo, všichni, kteří se této akce zúčastnili, byli velmi vánočně naladěni a přispěli k pohodové atmosféře. Věříme, že v tomto období bude více takových setkání. Všem přejeme krásné vánoce, pohodu, zdraví a klid.

Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli.