Indiánský tábor

INDIÁNSKÝ TÁBOR V PODHRADNÍ LHOTĚ

ODSTARTOVAL LETOŠNÍ LÉTO S TYMY 2023

Prázdniny jsou vyvrcholením školního roku a těší se na ně všechny děti, ale také i dospělí. K prázdninám neodmyslitelně patří tábory – příměstské i pobytové. SVČ TYMY připravilo na letošní rok opět pestrou nabídku táborů.

Léto s TYMY 2023 jsme opět zahájili pobytovým táborem Indiánskou stezkou, který se konal na táborové základně v Podhradní Lhotě.

Hned první červencovou neděli se sjeli mladí indiáni do indiánské vesnice „Čokan – Nagy“. Děti byly rozděleny do čtyř indiánských kmenů – Šošoni, Monachi, Siuxové a Apači.

Během celotáborové hry zažili mladí indiáni spoustu dobrodružství. Hodně se toho také naučili a velmi důležitá byla spolupráce a vzájemná pomoc v týmech.

Mladí indiáni se naučili tance, zpívali indiánské písně a pobývali a nocovali v teepee. Naučili se poznávat léčivé byliny, vařili si sami v kotlíku, atd…

Velmi příjemným zážitkem pro všechny byly večerní táborové ohně s povídáním, písničkami a také čtení příběhů ze života Indiánů, které dětem předčítali jejich náčelníci.

Mezi nejoblíbenější aktivity patřily „bojovky v lese“ a stavba přístřešku a děti byly nadšeny také ze všech sportovních soutěží.

Velmi zajímavá byla beseda s Pavlem Neckářem, který dětem povídal o životě Indiánů. Děti si také vyzkoušely různé indiánské dovednosti. Zajímavý byl také workshop zaměřený na udržení rovnováhy a koncentrace, který pro nás připravila firma POSTURA.

Večerní táboráky nám několikrát zpestřil svou hrou na kytaru náš kamarád Láďa Pešák.

K oblíbeným táborovým činnostem patřila také táborová a dřevorubecká olympiáda.