Lyžařský kurz Eskimák

TYMY uspořádalo lyžařský kurz Eskimák tentokrát ve Ski areálu Svinec

Od 24. do 28. ledna 2022 pořádalo SVČ TYMY již sedmý ročník lyžařského a snowboardového kurzu. Tento kurz již tradičně pořádáme ve spolupráci s lyžařskou školou Eskimák. V letošním roce se kurz uskutečnil ve Ski areálu Svinec nedaleko nového Jičína.

Kurz byl určen začátečníkům i pokročilejším dětem z MŠ a 1. stupně ZŠ. Celkem se zúčastnilo 30 dětí z Holešova a okolí.

Po pětidenní intenzivní výuce na konci týdne lyžovali nebo jezdili na snowboardu i ti, co v pondělí na svahu stáli poprvé. V pátek, kdy kurz končil, se některé děti předvedly svým rodičům, kteří za nimi na Svinec přijeli.

Pro děti byl připraven slalom, což většina zvládla bez větších problémů.

Pyšní rodiče své ratolesti sledovali po celou dobu jízdy a patřičně je na závěr ocenili potleskem. Chtěla bych poděkovat všem dětem za výbornou atmosféru a plnění všech úkolů. Kromě lyžování a jízdy na snowboardu se děti naučily také spoustu dalších důležitých věcí – např. jak se bezpečně chovat na sjezdovce a také se naučily spoustu písniček, kterými si krátily čas v autobuse.

Děkujeme instruktorům lyžařské školy Eskimák pod vedením Vaška Svobody za vzorné vedení celého kurzu. Poděkování si zaslouží také pracovníci Ski areálu za vytvoření výborných podmínek a zázemí celého kurzu. Děkuji také všem rodičům a vedení 3. základní školy za skvělou spolupráci při organizaci tohoto kurzu. Děkujeme také dopravní společnosti Cross Euope za zajištění bezpečné přepravy dětí do Ski areálu Svinec a zpět domů. Přejeme všem dětem i rodičům spoustu sportovních zážitků při zimních sportech.