Noční deskohraní

V TYMY byla zahájena další sezona „Nočního deskohraní“, můžete se přidat i VY !!

První „Noční deskohraní“ po dlouhé pauze a také v novém školním roce se uskutečnilo 18. – 19. září.

Hlavním programem setkání bylo poprázdninové povídání, vzájemné seznámení a samozřejmě deskové hry.

Také tuto akci ovlivnila současná nepříznivá situace s covidem. Bohužel některé přihlášené děti se z důvodu karantény a preventivních opatření akce s přespáním nemohly zúčastnit, což je velmi mrzelo.

Nakonec se deskohraní zúčastnilo sedm statečných deskohráčů. Přijel mezi ně Vojta Cetl se spoustou nových deskových her.

Toto setkání bylo věnováno hlavně strategické hře Minecraft a hře Jedním slovem. Obě hry děti hrály s velkým nadšením. Největší část deskohraní bylo věnováno přípravě na mistrovství ČR v deskových hrách a to hlavně hře 3iQ. Večer jsme si společně opekli špekáčky venku u táborového ohně a ještě zbyl také čas na sportovní aktivity v tělocvičně.

Na závěr pátečního večera se konalo tradiční povídání u svíčky, které se tentokrát protáhlo, protože každý měl potřebu co nejvíce toho ostatním sdělit.

V sobotu jsme si dohráli rozehrané partie a rozjeli jsme se domů s přáním, abychom se opět za měsíc pokud možno ve větším počtu zase setkali.

Novinkou letošního roku je Klub deskových her, který se bude konat každý týden v pátek od 16 do 18 hodin v TYMY.

Těšíme se na chvíle strávené společně s deskovými hrami. Příští Noční deskohraní bude 16. – 17. října, tentokrát již od 16 hodin.

Jarmila Vaclachová, SVČ – TYMY