23. května 2024 se poprvé uskutečnila v Holešově olympiáda neúplných ZŠ. Tuto olympiádu připravilo SVČ ve spolupráci s gymnáziem Holešov.

Olympiády se zúčastnily – ZŠ Přílepy, ZŠ Pravčice a ZŠ Rymice.

Z každé školy přijely 10členné týmy sportovců.

Každá škola byla sjednocena jednotnými dresy a děti přijely velmi natěšené a namotivovány.

Po úvodním ceremoniálu, kde nechyběla delegace ze starověkého Řecka, olympijský oheň, olympijská vlajka a také sliby rozhodčích a závodníků, byla olympiáda zahájena.

Celkem se soutěžilo ve 4 disciplínách – běh na 60 metrů, hod granátem, skok daleký, běh přes překážky.

Po skončení těchto disciplín se běžela štafeta, z každé školy byli nominováni 4 nej sportovci.

Štafetu vyhrála ZŠ Přílepy.

Na závěr olympiády proběhl slavnostní ceremoniál, kde sportovci získali pamětní medaile a nejlepší ve svých kategoriích byli oceněni diplomem a medailí.

Nejúspěšnější ZŠ obdržela putovní pohár. V letošním roce tento pohár získala ZŠ Přílepy. Děkuji všem dětem za jejich sportovní chování a za skvělé sportovní výkony.

Děkujeme všem školám za účast a těšíme se, že se sejdeme i v příštím školním roce, a to ve větším počtu.