Pobytový tábor v Beskydech

TÁBORNÍKY Z TYMY ČEKALO LETOS V BESKYDECH APRÍLOVÉ POČASÍ

O letošních prázdninách jsme kromě příměstských táborů nabídli také tradiční táborové zajímavé aktivity, tentokrát opět na horské chatě P.O.M.A. Malenovice přímo v srdci Beskyd.

Naše prázdninové dobrodružství začalo 7. srpna deštivým, nevlídným počasím.

Nepříjemná nálada z počasí se hned v autobuse rozptýlila a děti i dospělí si při jízdě autobusem zopakovali staré známé táborové písničky a všichni se shodli na tom, že počasí nemůže jejich táborové naladění zkazit.

I přes nepřízeň počasí příjezd a ubytování zvládli táborníci na výbornou.

Děti byly rozděleny do různých zájmových skupin Za sportem do Beskyd, Duhový tábor a Pokusohraní, Taneční léto, Koňský tábor a Parkur academy. Každý tábor si v Beskydech žil 5 dnů svým speciálním programem.

Jednotlivé tábory pak spojovaly společné večery u táboráku s písničkami a kytarou, ranní rozcvičky, večerní nástupy, táborová olympiáda, karneval, atd….

Děti se naučily spoustu nového – seznámily se s morseovkou, naučily se uzly, topografické značky a práci s busolou, poznávaly přírodniny, učily se origami z papíru, barvily si trička, atd…

Vzhledem k tomu, že se horská chata P.O.M.A. nachází na ideálním místě pod Lysou horou, tak jsme si nemohli ani my, tuto horskou túru odpustit. Pro mnohé děti to byla velká výzva!

I když tentokrát byla Lysá hora v mlze a také pršelo, výstup na ni byl velkým zážitkem. A hlavně cesta zpět, kdy to hodně klouzalo!

Na zdolání této náročné túry byli všichni patřičně hrdi, i když výhled do údolí Beskyd byl tentokrát zahalen mlhou.

Všechny tábory měly velmi zajímavý program. Tanečnice se během pobytu naučily různé taneční styly a zvládly také nové choreografii, které předvedly v pátek při návratu rodičům.

Děti z Duhového tábora a Pokusohraní se naučily několik zajímavých technik – vytvářely mozaiku, enkaustiku, frotage – malování na textil, atd…..

Ze svých výtvarných prací uspořádaly výstavu v jídelně chaty P.O.M.A.

Páteční program byl věnován pokusům z běžně dostupných surovin. Velký úspěch měly u dětí již tradičně maxi bubliny a výroba slizu.

Vedoucí tábora Parkur academy a Za sportem do Beskyd připravili pro děti také velmi pestrý a zajímavý program. Každé dopoledne měly děti své sportovní aktivity, nechyběly také oblíbené parkurové skoky.

Koňský tábor měl dopolední program v jízdárně YDYKSEB. Všech 6 dívek se zapojilo do ošetřování koní a také úklidu jízdárny. Odměnou jim byly chvíle strávené v koňském sedle.

Kromě těchto aktivit si děti užily také táborovou olympiádu, karneval, zpívání u táboráku, táborový talent a také noční stezku odvahy.

Na tábor za nám přijeli členové country skupiny Western club black & brown z Orlové, kteří dětem předvedli práci s bičem, lasování a také country tance.

Během pěti dní děti a dospěláci prožili letní táborová dobrodružství, navázala se nová kamarádství a přátelství. Rekreační chata P.O.M.A. poskytla dětem vše, co bylo třeba! Přestože nám počasí z počátku nepřálo, tak konec tábora byl se sluníčkem. Mohli jsme naplno využít krásné okolní přírody a obdivovat nádherné scenérie. Velkou odměnou pro nás byl pohled na Lysou horu.

Děkujeme vedení horské chaty P.O.M.A za vstřícnou a vzornou spolupráci a vynikající domácí stravu. Poděkování si zaslouží také všichni dospěláci, kteří pro děti pobyt připravovali.

Na závěr děkuji také všem táborníkům za společné super zážitky a těšíme se na společné po táborové setkání, které se uskuteční 15. – 16. září 2023 v SVČ TYMY Holešov.