Svátek poezie

Po 2 letech se opět v TYMY konal svátek poezie

V úterý 15. 3. 2022 se uskutečnilo v SVČ – TYMY městské kolo recitační soutěže

„Svátek poezie“.

Tohoto kola se zúčastnilo 30 děvčat a chlapců ze tří holešovských základních škol.

V odborné porotě zasedly Jiřina Šašková, Jarmila Hanáčková, Jarmila Vaclachová.

V první kategorii „soutěžili“ žáci prvních a druhých ročníků. Na 1. místě se umístila Tereza Michálková a Petr Lechner. 2. místo obsadil Viktor Mikulčík a na 3.místě se umístil Jáchym Jurášek.

Ve druhé kategorii se utkali žáci třetích a čtvrtých ročníků. Na 1. místě se umístila Aneta Odstrčilíková, o dvě 2. místa se podělili Emily Mikulíková a Petr Hlavata, a dvě 3. místa obsadili Emílie Sklenářová spolu s Františkem Konečným

Ve třetí kategorii soutěžili žáci pátých a šestých tříd. Vítězi se stali Klaudie Grygerová a Dominik Edler, druhá místa obsadily Hana Nevařilová a Eliška Štěbrová a 3. místo získala Megan Březinová.

Ve čtvrté kategorii sedmé až deváté třídy zvítězily Rozálie Nováková a Nikola Edlerová, druhé místo obsadila Nikol Mlčáková a Kristýna Remešová a na 3. místě se umístila Tereza Dědičíková.

Všichni soutěžící získali pamětní list a malý dáreček od města Holešov.

Nejlepší recitátoři v každé kategorii získali diplom.

Děkujeme všem soutěžícím za účast v této soutěži a všem, kteří se zúčastní okresního kola, přejeme hodně úspěchů. Poděkování si zaslouží také porota a vedení škol za zajištění účasti dětí.

Jarmila Vaclachová, ředitelka SVČ – TYMY