Taneční festival v TYMY

2. ROČNÍKU TANEČNÍHO FESTIVALU V TYMY SE ZÚČASTNILO OKOLO 800 TANEČNÍKŮ

Prvního května 2023 se uskutečnil v TYMY 2.ročník tanečního festivalu. Tento festival navázal na Dny tance, které jsme již od roku 2015 pravidelně v 1. májový den organizovali. Tento taneční festival se slaví již od roku 1982 na počest velkého tanečního reformátora Jeana – Georgese Noverrea.

Letos na 1. května se sjelo k nám do SVČ TYMY okolo 800 tanečníků z celé Moravy. Přijely děti z Kyjova, Přerova, Kroměříže, Otrokovic, Chropyně, Frýdku Místku, Uherského Brodu, Lipníku nad Bečvou, Němčic na Hané, Svitav, Starého města, Krnova, Valašského Meziříčí, Podhradní Lhoty, Zavítali k nám také tanečníci ze ZUŠ Skalica a také z našeho partnerského města ZUŠ Stella z Povážské Bystrice. Mezi tanečníky nechyběly také naši domácí – děti z tanečních kroužků SVČ TYMY.

Přes 500 diváků vytvořilo úžasnou atmosféru! Soutěžilo se ve stylech hip hop, street dance, show dance, pódiové skladby, zumba, disco dance, aerobic, orietální tance, mažoretky.

V rámci soutěže byly celkem 3 taneční bloky, které byly zakončeny vyhlášením výsledků. Výkony tanečníků sledovala odborná porota, ve které zasedli: Vladimíra Šulavová, Laura Brázdová, Renáta Cory, Jakub Tománek a Martin Mestek.

Vzhledem k tomu, že se soutěže zúčastnili tanečníci ze Slovenska, tak měl tento festival také mezinárodní rozsah. Velkou radost jsme měli z úspěchu našich tanečních kroužků.

Stříbrné medaile získala děvčata z kroužku moderního a klasického tance – Hej Ladies z Prusinovic a Hip hop s Michalem. Bronzové medaile si odnesly Happy dance a Babby dance. Diváci zhlédli celkem 63 zajímavých tanečních choreografií. Každá byla originální a jedinečná. Za to patří velký dík všem vedoucím tanečních kroužků.

Děkujeme všem za účast na našem tanečním festivalu v Holešově. Přejeme všem dětem i jejich vedoucím, aby jim jejich tanec přinášel spoustu radosti.

Děkujeme všem tanečním klubům, kroužkům a skupinám za účast na 2. ročníku tanečního festivalu 2023 a už teď všechny zveme na 3. ročním tanečního festivalu, který se bude konat 1. 5. 2024. Děkujeme všem diváků za skvělou atmosféru, všichni jsme tak společně požili státní svátek – svátek 1. máje.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem organizátorům a dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizování této akce.