Tiskovka Zlatého oříšku

NA TISKOVÉ KONFERENCI ZLATÉHO OŘÍŠKU V PRAZE MĚL ZLÍNSKÝ KRAJ SVÉ SILNÉ ZASTOUPENÍ

Zlatý oříšek v letošní roce oslaví čtvrt století své existence.

Od 1.ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v ČE ocenit a motivovat více jak 3000 talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 -ti do 14 – ti let. Každoročně pak Zlatý oříšek představuje výběr jednadvaceti z nich prostřednictvím slavnostního televizního finále, které se tradičně vysílá 1. ledna na ČT 2. Diváci tak i letos mohli obdivovat výkony 21 výjimečně šikovných a nadaných dětí, ze kterých bylo 7 oceněno prestižní cenou Zlatý oříšek 2022 a to společně s finanční odměnou 20. 000,- Kč. Těchto 7 oceněných dětí se sešlo 17. ledna 2023 v Praze na Malostranském náměstí, kde se uskutečnila tisková konference. Zlínský kraj na této tiskovce zastupoval letošní držitel ZO Janek Paška, který má 12 let, hraje na bicí, elektrickou kytaru, klavír a zabývá se také folklorem janek pochází z Buchlovic a navštěvuje ZUŠ v Kroměříži. Kromě Janka se zúčastnil této tiskovky také Ondra Vašut z Rožnova pod Radhoštěm, který patří také mezi 21 loňských finalistů – je to velmi šikovný pekař. Jeho velkou vášní je pečení dortů, dezertů a cukroví. Ondra na tiskovou konferenci upekl skvělý dort, který všem moc chutnal. Tiskové konference se zúčastnili také patroni Zlatého oříšku – Nikola Márová, sólistka baletu Národního divadla a Vladimír Kořen, moderátor a propagátor vědy. Všichni držitelé ZO 2022 byli představeni novinářům a veřejnosti, byly jim kladeny různé zapeklité otázky.

Všem přítomným poděkoval Mgr. Jiří Kotmel, předseda správní rady nadačního fondu Zlatý oříšek. Jeho poděkování patřilo jednak dětem ale také rodičům a sponzorům.

„I letošní ročník jsme realizovali s přesvědčením, že pro rozvoj naší společnosti je podpora nadaných dětí absolutně zásadní. Kromě prestižního ocenění jej