V Holešově svítící vláček odvezl broučky k zimnímu spánku

SVČ TYMY pořádá pravidelně od roku 2003 první listopadový pátek „Slavnost broučků“.

Na náměstí E. Beneše v Holešově se vždy sejde velká spousta dětí se svými rodiči. Děti bývají oblečeny v kostýmech berušek a broučků a na cestu jim svítí lampiony. Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouholetou a pěknou tradici, tak jsme dlouho přemýšleli, jak tuto akci dětem nahradit. Nakonec jsme měli skvělý nápad! Ve spolupráci s městem Holešov, s panem Josefem Dvořákem a firmou pana Kunce jsme pro děti připravili svítící vláček, který v pátek 6. listopadu projel večerním Holešovem. Vláček vezl broučky a berušky k zimnímu spánku. Na cestě je doprovázela hudba a také spousta světýlek. Děti s rodiči vláček vítali v oknech, na balkonech, u svých domů….

Bylo krásné sledovat nadšené dětské výrazy a také světýlka v jejich očích. Svítící vláček s broučky přivezl dětem v Holešově, jejich rodičům a také dalším občanům našeho města chvíli radosti a krásnou emoci, která celou akci provázela.

Děkujeme všem, kteří se na zajištění svítícího vláčku podíleli, děkujeme také všem, kteří nám poslali fotky svých broučků a lampionů a také pěkné reakce.