V TYMY jsme oslavili Den Země

V letošním roce oslava Dne Země připadla na středu dubna. Vzhledem k nouzovému stavu jsme plánovanou akci pro děti nemohli uskutečnit. Rozhodli jsme se, že tento den nemůžeme nechat bez povšimnutí a připravili jsme hned několik zajímavých „akcí“. Na plot TYMY jsme připravili přírodovědnou sazku, druhou sazku o zvířátkách jsme instalovali na stromy ve Smetanových sadech, tu nám bohužel někdo na druhý den sundal?! Na Facebooku jsme rodičům i dětem také uveřejnili akci „Na procházku s pytlem“, jde o sběr odpadků v přírodě, může se zapojit každý, kdo do přírody vyrazí.

V areálu TYMY jsme vysadili tentokrát keř červeného rybízu. Dětem jsme připomněli nutnost ochrany přírody přes Facebook a na našich webových stránkách. Zmínili jsme se také o nutnosti třídění odpadu a na společném přání planetě Zemi jsme vyjádřili svá přáníčka – moudrost, pokoru, lásku, hodné lidi, hodně vody, průmysl bez chemie aj. K těmto přáním se připojilo spoustu kolemjdoucích, kteří na velký plakát zeměkoule mohli připsat také své přáníčko. Věříme, že i současná situace v mnohém pomůže ochraně životního prostředí, ochraně vody, vzduchu, půdy. Toto vše by mělo být našim společným cílem.

Děkujeme všem dětem i dospělým, kteří se připojili alespoň nějakým drobným počinem k ochraně našeho životního prostředí.