WING TSUN – každé pondělí a středu od 18:00 do 19:30

Původně čínské bojové umění Wing Tsun se zaměřuje na boj slabšího proti silnějšímu (díky tomu je vhodné i pro ženy a dívky). Síla protivníka je využívána proti němu samotnému v obranných i útočných technikách. Umění je zaměřeno spíše na úderové techniky a kopy než na páky, přehozy a škrcení, ale i takové situace dokáže vyřešit. O Wing Tsunu se říká, že jde o nejrychlejší bojové umění na světě díky jeho tradičnímu řetězovému úderu.
Na hodinách se budeme věnovat stejnou mírou reálným situacím, které je potřeba v životě řešit, tradičním technikám bojového umění (včetně tzv. forem, což jsou sestavy pohybů pro pochopení pozic rukou i nohou při technikách) a průpravě k odolání stresu v problematických situacích a co dělat v nesnázích.
S sebou na trénink především dobrou náladu a touhu něco nového se naučit. Není nutné shánět žádné speciální oblečení, postačí boty do haly, bílé triko a sportovní kalhoty.
Bojovému umění se věnuji téměř deset let.
Kurz je vhodný pro dospělé i kluky a dívky od 12 let. (případné zdravotní problémy je potřeba nahlásit ještě před první hodinou)
Na první hodině se naučíme základní únik, když vás někdo chytí za ruku, základní postoj a první část tzv. bleskové obrany.
Hodiny se konají v prostorách SVČ Tymy každé pondělí a středu od 18:00 do 19:30 (změna termínu vyhrazena).
Cena: 200 Kč za měsíc
Upozornění na závěr: nejsme sportovní disciplínou a nepořádáme oficiální závody ani soutěže. Trénujeme opatrně, ale přesto může dojít k modřinám nebo k podobným drobným zraněním.