Zlatý oříšek 2020

Tisková zpráva ze dne 12.10.2020

Zlaté oříšky za zlínský kraj byly předány v holešovském zámku
Zlatý oříšek je jedinečná soutěž pro nejnadanější, nejtalentovanější a nejšikovnější děti.
V letošním roce se koná již 22. ročník této jedinečné soutěže. Již druhým rokem se tato akce koná také v našem zlínském kraji. Nominace do krajského kola probíhaly od 1. 6. do 23. 9. 2020.
Porota vybrala do krajského finále 12 jednotlivců a kolektivů, které se setkaly v neděli 11. 10. 2020 v holešovském zámku na slavnostním vyhlášení.
Akce probíhala pod záštitou hejtmana zlínského kraje Jiřího Čunka a pod záštitou starosty města Holešova pana Rudolfa Seiferta.
Na této akce se podílelo také mnoho dalších partnerů a sponzorů. Hlavními partnery byl zlínský kraj, město Holešov, SVČ Holešov, firma NWT, Kuraray, Olga Sehnalová, Alena Gajdůšková. Dalšími sponzory byli MSK, SPUR, RAAB Computer, NESTLE, Galaxie Zlín.
V rámci slavnostního odpoledne se představilo porotě všech 12 finalistů, všichni finalisté obdrželi pamětní diplomy, hodnotné ceny a také jako v loňském roce od paní Olgy Sehnalové sazenici ovocného stromku.
Bohužel se tyto talentované děti z nejrůznějších oborů zájmové činnosti nemohly tentokrát porotě předvést osobně se svým uměním tanečním, sportovním, pěveckým atd…. Představení finalistů doprovázelo promítání na velkém plátně, kde mohli porotci zhlédnout jejich fotografie a také videa.
Na závěr této slavnosti byli vyhlášeni držitelé Zlatého oříšku krajského kola zlínského kraje.
Zlatý oříšek si tentokrát odnesli : Ondřej Pavelka a Nikol Patočková – společenský tanec, mažoretky Lentilky a Nikola Fojtíková – krasobruslení, balet, tanec… Zlaté oříšky a šeky v hodnotě 5.000,- Kč předali dětem zástupci z firmy Kuraray, NWT společně s paní poslankyní Alenou Gajdůškovu, zastupitelkou Olgou Sehnalovou, senátorkou Šárkou Jelínkovou a hejtmanem zlínského kraje panem Jiřím Čunkem.Starosta města Holešov pan Rudolf Seifert předal Zlatý oříšek folklórnímu souboru Zrníčko.
Všem účastníkům krajského finále a také držitelům Zlatého oříšku blahopřejeme a přejeme hodně štěstí také v celostátním kole.
Slavnostní předávání zlatých oříšků se tentokrát konalo za přísných hygienických opatření, také bez rodičů, fanoušků a veřejnosti. Přesto měla akce úžasnou atmosféru a pro děti byla tato slavnost velkou motivací a povzbuzením do jejich další činnosti. Všem dětem na závěr poděkoval předseda správní rady nadace Zlatý oříšek a také předseda poroty Jiří Kotmel.