Zlatý oříšek – 2020

Zlatý oříšek otevírá 22. ročník – šance i pro hrdiny v boji s koronavirem!

Nadační fond Zlatý oříšek otevírá další ročník celonárodní soutěže pro nadané, úspěšné a šikovné děti České republiky napříč všemi obory. Tyto děti tak opět mají příležitost zúčastnit se krajských kol ve vybraných krajích, ale především slavnostního celostátního novoročního finále v České televizi, a odnést si jednu ze sedmi prestižních cen společně s finanční odměnou na podporu jejich další činnosti.

Ačkoliv nám letošní rok zkomplikoval agresivní virus, který kromě jiného ovlivnil veškeré aktivity našich dětí včetně všech soutěží a závodů, mnohé svůj čas a energii věnovaly pomoci v celonárodním boji proti této virové hrozbě. A právě tyto děti by mohly být letos v soutěži Zlatý oříšek vyzdviženy a oceněny. Pokud se tedy v tomto roce již nic nezkomplikuje, pokud bude nadále epidemiologická situace příznivá, měla by na podzim proběhnout všechna naplánovaná kola soutěže – celostátní i krajská. Letos očekáváme zapojení kraje Středočeského, Ústeckého, Zlínského a po určité přestávce také kraje Libereckého.

A kdo se může do soutěžního klání zapojit a získat zajímavou finanční odměnu na podporu své další činnosti? Všichni jednotlivci i kolektivy ve věku 6 – 14 let, kteří letos vytvořili nebo učinili v různých oborech něco mimořádného. Může to být umění, sport, ekologie, přírodověda, chovatelství, jazykové schopnosti, zajímavý čin – třeba v boji proti koronaviru, nebo jakýkoli úspěch či cokoliv jiného.

Tak neváhejte! Využijte příležitost získat prestižní ocenění Zlatý oříšek a finanční podporu pro další činnost.

Šance přihlásit se do letošního ročníku soutěže Zlatý oříšek právě nastala!!!

Uzávěrka přihlášek do 22. ročníku soutěže Zlatý oříšek je sice až 15. října, ale co můžete udělat hned, … však to znáte!

A jak se přihlásit? Na webu zlatyorisek.cz mohou přihlášku vyplnit rodiče nebo zákonní zástupci dětí, kolektiv, soubor, tým dětí může přihlásit jejich trenér, vedoucí nebo učitel.

Mgr. Jiří Kotmel, předseda Nadačního fondu Zlatý oříšek, k tomu poznamenává:

„Koronavirová krize ovlivnila život celé společnosti včetně našich šikovných a úspěšných dětí, které se nemohly věnovat svým aktivitám naplno. Věříme ale, že se mezi dětmi našly i takové, které svým přístupem a odhodláním dokázaly svému okolí v této složité době pomoci. Zlatý oříšek společně s finanční odměnou tak mají šanci letos získat i tyto děti a ukázat všem ostatním, jak je možné být pro někoho užitečným i v nelehké době“

Tak nezapomeňte, a ještě dnes zašlete vyplněnou přihlášku.

Více na www.zlatyorisek.cz.